Naprawa Automatycznych Skrzyń Biegów

Kontakt

tel. (061) 879-89-40
fax (061) 870-53-05
tel. kom. 0501 75-88-07

więcej
Oferta Automatyczne skrzynie biegów

Dwadzieścia lat doświadczenia i kilka tysięcy naprawionych skrzyń biegów pozwala na zaoferować usługi:

  • serwisowania (przeglądów technicznych),
  • diagnostyki mechanicznej i elektronicznej,
  • napraw układów mechanicznych i elektronicznych (sterowania)

automatycznych skrzyń biegów różnych rodzajów a także skrzyń biegów manualnych.

Największe doświadczenie posiadamy w klasycznych automatycznych skrzyniach biegów wyposażonych w przekładnie hydrokinetyczne (konwertery) oraz przekładnie planetarne stosowane powszechnie przez producentów samochodów amerykańskich i takich europejskich marek „premium” jak Mercedes, BMW, Jaguar, Volvo oraz bardziej popularnych marek takich jak pozostałe marki niemieckie, francuskie czy też włoskie.

Jednak ze względu na ogromny postęp w skrzyniach biegów jaki dokonał się w ostatnich 15 – 10 latach prowadzimy również naprawy innych automatycznych skrzyń biegów takich jak:

  • zautomatyzowane skrzynie biegów (AMT) stosowanych w mniejszych samochodach, takich jak: Renault Twingo, Alfa Romeo, VW Lupo, Toyota Yaris
  • dwusprzegłowe skrzynie biegów spopularyzowane przez samochody grupy VW-Audi, tzw skrzynie DSG ale także ich odpowiedniki w firmach takich jak Ford czy samochody grupy Fiata,
  • bezstopniowe skrzynie biegów – tzw. CVT stosowane przede wszystkich w niedużych samochodach ale także w takich jak samochody firmy audi w postaci skrzyń Multi Tronik

Wieloletnie doświadczenie i kilka tysięcy skutecznych napraw daje nam ogromne doświadczenie pozwalające przede wszystkim diagnozować usterki i ich przyczyny co pozwala podjąć właściwe decyzje co do napraw, a także unikać zbędnych i kosztownych poprawek tych napraw.

Zachęcamy właścicieli samochodów z automatycznymi skrzyniami biegów do ich okresowego serwisowania aby unikać kosztownych napraw w przypadku zbyt późnego zaobserwowania pogarszającego się stanu technicznego lub zaniedbań w zakresie okresowej obsługi technicznej.

W przypadku napraw uszkodzonych skrzyń biegów oferujemy pomoc we wstępnej diagnozie oraz w razie potrzeby kompleksowej ocenie skrzyni po jej wymontowaniu co umożliwia właściwą diagnozę tego skomplikowanego, nowoczesnego podzespołu samochodu i pozwala cieszyć się kolejnymi kilometrami komfortowej jazdy ze sprawną skrzynią biegów. Poniesione nakłady na takie postępowanie zwracają się w mniejszym prawdopodobieństwie kolejnych napraw w krótkim czasie.

Potrafimy zaoferować dostęp do rozsądnych usług regeneracji pewnych podzespołów i nowych części dla których nie ma innej alternatywy. W efekcie możemy gwarantować dobrą jakoś naszych usług. Świadczymy także usługi napraw automatycznych skrzyń biegów na zlecenie serwisów samochodów, które często nie specjalizują się w naprawach tych podzespołów podzlecając takie naprawy specjalistom m. in. takim ja my.

Dodatkowym atutem są także osiągnięcia w zakresie badań automatycznych skrzyń biegów, które zaowocowały licznymi publikacjami oraz uznaniem środowiska naukowego. Opracowana w 2011 roku rozprawa doktorska oraz zbudowane w firmie stanowisko badawcze dały właścicielowi zakładu stopień naukowy dr inż. w zakresie budowy i eksploatacji maszyn (w obszarze dynamiki samochodów z automatyczną skrzynią biegów). Więcej na podstronie NAUKA